To dla mnie bułka z masłem!

Ten tytuł to wcale nie jest moje ulubione śniadanie 🙂
Kiedy mówię „bułka z masłem” to znaczy, że coś jest dla mnie bardzo łatwe, robię to bez problemu. Kulinarny frazeologizm na dziś 🙂

Na początek naszego wyzwania #polskiwczasachzarazy mam dla Was coś pysznego. Jeśli twoje zdanie na dzisiaj to „ugotować coś z polskiego przepisu”, tutaj znajdziesz przydatne adresy internetowe.

Oto lista 10 pularnych blogów kulinarnych w Polsce.

  1. Jadłonomia – http://www.jadlonomia.com/
    Wegańskie przepisy dla wegan i nie tylko dla wegan 🙂
Foto: Instagram/Jadłonomia

Moje Wypieki – https://www.mojewypieki.com/
Jeśli jesteś łasuchem- to jest blog dla Ciebie. Znajdziesz tu przepisy na pyszne ciasta i desery.

Foto: Instagram/mojewypieki.com

Make Cooking Easier– http://www.makecookingeasier.pl/
Pani psycholog gotuje, prowadzi blog i pisze książki kulinarne 🙂

Foto: Instagram/makecookingeasier

White Plate – http://whiteplate.com/
Ogromna baza przepisów slow, tradycyjne polskie przepisy. Dużo pieczywa!

Foto: Instagram/whiteplate.com

Kwestia Smaku – https://www.kwestiasmaku.com/
To jest mój ulubiony blog. Asia i Tomasz mają miliony fanów.
Pysznie gotują i robią piękne zdjęcia.

Foto: Instagram/kwestiasmaku.com

Chili czosnek oliwa- https://www.chilliczosnekioliwa.pl/
Coś dla fanów kuchni śródziemnomorskiej. Nieskomplikowane przepisy i porady- jak robić kulinarne zdjęcia?

Foto: Instagram/chiliczosnekoliwa

Picante Jalapeno– https://picante-jalapeno.blogspot.com/
Przepisy inspirowane kuchnią włoską.

Foto: Instagram/picantejalapeno

Justyna Dragan– https://justynadragan.pl/
Najmłodsza polska blogerka kulinarna!

Foto: Instagram/justyna_dragan

Green Morning- https://www.greenmorning.pl/
Kuchnia dla wegetarian.

Foto: Instagram/greenmorning.pl

Dare to Cook- https://daretocook.pl/
Smaczne jedzenie i piękne zdjęcia!

Foto: Instagram/daretocook


A to kilka polskich kanałów kulinarnych:

Pascal Brodnicki
Pół Polak, pół Francuz. Kulinarny celebryta. Gotuje szybko i zdrowo.

Agnieszka Mielczarek – Jedz inaczej
Agnieszka mówi, jak zdrowo gotować i jeść.

Kotlet TV
Paulina podpowie, jak przygotować jedzenie do pracy.

Na początek tyle informacji powinno Ci wystarczyć 🙂

(DE) Für die Leute, die kein Polnisch sprechen, aber polnische Gerichte kochen möchten, empfehle ich diesen Blog und You Tube-Kanal:

(ESP) Para las personas que no hablan polaco pero quieren cocinar platos polacos, recomiendo este blog y You Tube canal e blog:

Polish Your Kitchen https://www.polishyourkitchen.com/

Jaki jest twój plan? Co gotujesz? 🙂 Ja już jestem głodna!
Czekam na Twoje zdjęcia i Insta Story z hasztagiem #polskiwczasachzarazy!

SŁOWNIK:
przydatne– útil, nützlich
łasuch– el goloso, das Naschmaul
smakołyki– golosinas, die Leckereien
korzystać– usar, benutzen

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close